• טלפון: 03-7520060

‌תולדות היהלומים‌

018

השם יהלום מוזכר בתנ”ך, כאחת מאבני החושן של הכהן הגדול. כמובן שאין ודאות כי הכוונה בשם יהלום לאותו המחצב אותו אנו מכירים בתקופה המודרנית, אף כי קיימים סיכויים רבים שזו אכן אותה האבן. אבני חן והיהלום בראשן, היו מאז ומעולם מוקד של יוקרה וערך, אשר בני האדם נמשכו אליו ואף נתנו ביטוי לכך בספרים ובאגדות. השימוש באבנים היה  לנוי או לטקסים, דתיים ומיסטיים, כמו ביהדות. כמובן שהעשירים בלבד  הם אלה שיכלו להרשות לעצמם לשבץ אבני חן בתכשיטים ובכך להציג לראווה את עושרם.

ככל הידוע לנו, מקור היהלומים הראשונים הוא בהודו, וההודים הם אלו שהחלו בליטוש האבנים. היהלום הינו ללא ספק האבן המעניינת והאטרקטיבית ביותר, בעלת חיים וחן מיוחדים, לכן אין זה מפתיע  שבמרוצת הזמן הפך היהלום לאבן החן החשובה והבולטת ביותר והביקוש לה הלך וגבר במשך השנים. היהלום הוא מושא לחלומות בני האדם, השואפים לעושר ואושר, בעיני רבים הוא מייצג את מתנת האהבה המושלמת, וסמל האמינות והעושר.
מכל אבני החן, היהלום הוא האהוב והיקר ביותר. בכל תקופות ההיסטוריה הוקירו אותו מלכים, וענדו אותו כסמל לעוצמה, לאומץ-לב ולאמידות. במהלך המאות קנה לו היהלום מעמד ייחודי, הן באגדה והן במציאות, כמתנה שהיא ביטוי מוחלט לאהבה.מקורה של המילה Diamond  במילה היוונית Adams שפירושה 'בלתי מנוצח'.