• טלפון: 03-7520060

‌התהוות היהלום בטבע‌

במידה מסוימת, מקורם המדויק של היהלומים לוטה בערפל עד היום. ככל הידוע, נוצרו היהלומים בטבע לפני יותר מ-3 מיליארד שנה, משילוב של לחץ אחיד וטמפרטורות גבוהות יותר במעמקי האדמה, אשר הפכו את הפחמן לגבישי יהלום. המסה הוולקנית שבתוכה התרחשה התגבשות היהלומים נדחפה כלפי מעלה, ולבסוף נפלטה אל פני השטח והתקררה בעורקים של קימברלייט או למפוריט – שבהם מתגלים כיום רוב היהלומים הגולמיים. אין זו משימה קלה להפיק יהלומים באיכות נוי ויהלומים תעשייתיים. בממוצע, יש לכרות בעורקי הקימברלייט כ-250 טון עופרה ולעבדה כדי להפיק יהלום אחד מלוטש באיכות נוי במשקל 1 קראט.

לכן, לא יהיה קשה להבין מדוע היהלומים כה נדירים ויקרים.כדי להפוך יהלום גולמי למוצר מוגמר, נדרשים בעלי מקצוע מיומנים, המפענחים  וחושפים את היופי המדהים הגלום באבן, על מגוון צבעיה- החל בלבן ובצהוב, וכלה בשמפיין ,ירוק, כחול, ורוד ואף אדום,שהוא הנדיר מכולם.

כיום, היהלום הוא אבן החן המושקעת ביותר מבחינת מאמצי הכרייה ושיטות דירוג האבנים. עיבוד היהלום הוא מלאכת מחשבת של דיוק ועבודה עדינה, והמוצר המוגמר נמכר בצורות רבות וברמות שונות של איכות ומחיר. יופיו של היהלום, המסתורין והקסם שבו משמחים את ליבם של רבבות בעולם כולו ומיצגים את כל אותם רחשי הלב שאין דיי במילים כדי להביעם.

T_045